ՌԴ նախագահի կայքը հզոր հարձակման է ենթարկվել. Դմիտրի Պեսկով 09/15/2015   00:26  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի պաշտոնական կայքը կիրակի օրը հզոր հարձակման է ենթարկվել, պաշտպանիչ համակարգը դիմակայել է: Ռուսական «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Չուրովն երեկ պատմում էր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքը կոտրելու փորձերի մասին: Այս կապակցությամբ ձեզ երեևի հետաքրքիր կլինի իմանալ, որ կիրակի օրը՝ ժամը 5-ից 10-ը, միաժամանակ հզոր հարձակում էր իրականացվում նաև Ռուսաստանի նախագահի կայքի վրա: Պաշտպանիչ համակարգերը դիմակայեցին, թեև հեշտ չէր. հարձակումը բավականին հզոր էր»,-լրագրողներին ասել է Պեսկովը:
«Ինտերֆաքս»-ը նշում է, որ Կրեմլի կայքը օգտատերերի համար մի քանի րոպե հասանելի չի եղել, ինչից հետո աշխատել է սովորականի պես:

Сайт президента РФ подвергся мощной атаке - Песков 09/15/2015 01:27 | Международные новости
В минувшее воскресенье сайт президента РФ подвергся мощной атаке, защитная система устояла. Об этом, как передает Интерфакс, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
"Чуров вчера рассказывал о попытках взломать сайт Центризбиркома. В этой связи вам, наверное, будет интересно узнать, что где-то с 05:00 до 10:00 в воскресенье очень мощная атака проводилась одновременно и на сайт президента России. Защитные системы справились, хотя было нелегко, атака была достаточно мощной", - сказал Песков журналистам.
Он заметил, что пока не владеет информацией, кто причастен к этой атаке, хотя выразил уверенность в том, что специалистам об этом уже известно.
Сайт Кремля был недоступен для пользователей несколько минут, затем заработал как обычно, отмечают очевидцы.