Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան հոբելյանի առթիվ 09/14/2015 12:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Ընդունեք ամենաջերմ շնորհավորանքները ծննդյան 50-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ:
Ձեր պետական գործունեությունը արժանացրել է Ձեզ հայրենակիցների վաստակած հարգանքին, ծանրակշիռ ներդրում է կատարել Ռուսական պետականության զարգացման և միջազգային ասպարեզում երկրի դիրքերի ամրապնդման գործում:
Հայաստանում Ձեզ խորը հարգանքով են վերաբերվում և բարձր են գնահատում Հայաստանի ու Ռուսաստանի դաշնակցային փոխգործակցության զարգացմանն ուղղված Ձեր հետևողականությունը:
Անկեղծորեն թանկ եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված փոխըմբռնումն ու վստահությունը և պատրաստ եմ շարունակել այդ կառուցողական երկխոսությունը՝ հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերությունը հետագայում նոր նախաձեռնություններով և փոխշահավետ ծրագրերով հարստացնելու նպատակով՝ ի շահ մեր երկրների և եղբայրական ժողովուրդների բարգավաճման:
Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, բարեկեցություն, նոր հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении поздравил премьер-министра РФ Дмитрия Медведева с юбилеем 09/14/2015 12:18 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил в понедельник Председателю Правительства Российской Федерации Дмитрию Медведеву поздравительное послание по случаю дня рождения.
«Уважаемый Дмитрий Анатольевич!
Примите самые сердечные поздравления в связи с 50-летним юбилеем!
Ваша государственная деятельность снискала Вам заслуженное уважение соотечественников, внесла весомый вклад в развитие Российской государственности и упрочение ее позиций на международной арене.
В Армении к Вам относятся с глубоким уважением, высоко ценят Вашу последовательную линию, направленную на развитие союзнического взаимодействия Армении и России.
Искренне дорожу взаимопониманием и доверием, установившимся между нами и готов продолжить этот конструктивный диалог для дальнейшего наполнения армяно-российского стратегического партнерства новыми инициативами и взаимовыгодными проектами в интересах процветания наших стран и братских народов.
От всей души желаю Вам крепкого здоровья, счастья, благополучия, новых успехов во всех начинаниях», - говорится в поздравительном послании президента Армении.