Կարսում և Մուշում քրդերը հարձակվել են թուրքական ոստիկանական բաժանմունքների վրա 09/14/2015   13:25  |  Միջազգային լրահոս
Ermenihaber.am-ը գրում է, որ «Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության» (ՔԲԿ-PKK) գրոհայինները զինված հարձակումներ են իրականացրել Թուրքիայի Կարս նահանգում և  Մուշ գավառի Վարթո շրջանում:
Թուրքական «f5haber» լրատվակայքի փոխանցմամբ` ՔԲԿ-ի զինյալները Կարսի Քաղըզման շրջանում ականանետերով հարձակվել են տեղի ոստիկանական բաժանմունքի և հարևանությամբ գտնվող հանրակացարանների  վրա:
Իսկ Մուշի Վարթո շրջանում ՔԲԿ-ականները  երեկոյան երկարափող զենքերով և նռնակներով հարձակվել են զրահապատ ոստիկանական մեքենայի վրա: Մի խումբ քուրդ զինյալներ  էլ ականանետերով հարձակվել են տեղի ոստիկանական բաժանմունքի վրա:
Բոլոր տեղերում, այդ թվում նաև Կարսի Քաղըզման շրջանում վիրավորների և զոհերի մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում: Այժմ թուրքական ոստիկանությունը հետաքքնություն է ացկացնում դեպքերի մանրամասները պարզելու, ինչպես նաև զինյալներին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
17:07 12/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԶայրացած թուրք ոստիկանը, դիմելով քրդաբնակ քաղաքի բնակիչներին, ասել է. «Բոլորդ հայ եք»
12:52 12/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԹուրք –քրդական բախումները` թվերով
18:33 11/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի Ջիզրե շրջանում խաղաղ բնակիչների վրա արկեր են նետվում
14:14 10/09/2015  |  Միջազգային լրահոս65 օրվա ընթացքում սպանվել է 1116 քուրդ զինյալ
12:30 10/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԱզգայնականները Ստամբուլում հարձակվել են հայկական թաղամասերի վրա
17:17 09/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի ԱԽ-ն որոշում է կայացրել «non-stop» ռեժիմով շարունակել ռազմական գործողությունները ՔԲԿ-ի դեմ
14:20 09/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԴավութօղլուն հերախոսազրույց է ունեցել Մերկելի հետ
13:30 09/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԱնկարայում հարձակվել են քրդերով բնակեցված թաղամասի վրա. քրդերը լքում են շրջանը
13:15 09/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԱնկարայում ազգայնականները հրդեհել են քրդամետ կուսակցության գրասենյակը
21:13 08/09/2015  |  Միջազգային լրահոս«Սոնդաքիքա». Թուրքիայի ԶՈՒ հատուկ ստորաբաժանման զորքերը մտել են Հյուսիսային Իրաք

Курды напали на отделения турецкой полиции в провинциях Карс и Муш 09/14/2015   13:58  |  Международные новости
Повстанцы “Рабочей партии Курдистана” совершили вооруженное нападение на отделения полиции Турции в провинциях Карс и Муш.
Как сообщает Ermenihaber.am со ссылкой на турецкое издание «f5haber», вооруженные минометами бойцы РПК в карском районе Кагызман атаковали местное полицейское отделение и расположенные по соседству общежития.
В районе Варто в провинции Муш сторонники РПК напали на бронированную полицейскую машину. Сообщается, что при нападении курды были вооружены длинноствольным оружием и гранатами. Группа из курдских бойцов также атаковала из минометов местное полицейское отделение.
О жертвах и раненых не сообщается. В настоящее время турецкая полиция проводит расследование для выяснения деталей инцидентов и розыска повстанцев.
14:17 04/08/2015  |  Международные новостиВзрыв прогремел на турецком участке газопровода из Азербайджана - СМИ
12:36 18/05/2015  |  Международные новостиВзрывы прогремели в штаб-квартирах прокурдской партии в Турции: есть пострадавшие