Քաղաքապետարանի աշխատակցի կողմից հետիոտնի վրաերթի դեպքով քրեական գործ է հարուցվել (Լուսանկարներ) 09/14/2015 16:25 | Քրեական խրոնիկոն
Երեկ ուշ երեկոյան Ռուբինյանց փողոցի թիվ 20 շենքի դիմաց հետիոտնին վրաերթի ենթարկելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից:
Ինչպես ավելի վաղ «Shamshyan.com»-ը տեղեկացրել էր «Lexus» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ 39-ամյա Արման Եդոյանը վրաերթի է ենթարկել հետիոտն 53-ամյա Խորեն Մկրտչյանին, ով մոտ 28 մետր շպրտվել է և տեղում մահացել:
Վարորդը, ով աշխատում է Երևանի քաղաքապետարանում` որպես Առևտրի վարչության պետ, վրաերթից հետո ներկայացել է իրավապահներին և հայտնել, որ վրաերթը կատարել է ինքը` իրեն պատկանող ավտոմեքենայով:

Уголовное дело возбуждено по факту смертельного наезда сотрудником мэрии Еревана на пешехода(фото) 09/14/2015   17:45  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту наезда автомобиля под управлением сотрудника мэрии Еревана на пешехода. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Дело заведено по части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) Уголовного кодекса РА.
Ранее портал «Shamshyan.com» сообщил, что 39-летний водитель автомобиля марки «Lexus» Арман Едоян накануне вечером на улице Рубинянца сбил 53-летнего Хорена Мкртчяна, которого отбросило на 28 метров в сторону. Мужчина погиб на месте.
Водитель, который работает в Мэрии Еревана начальником управления торговли, после ДТП явился к правоохранителям и сообщил, что совершил наезд на собственном автомобиле.