Հայաստանի Հանրապետության ամենաբարձր լեռը. նոր սափրված Փաշինյանն այսօր էլ Արագածի լուսանկարն է հրապարակել
Քաղաքացու անհետացման գործով արարքը վերաորակվեց 09/12/2015 15:59 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնի վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու քաղաքացի Ն.Հարությունյանի անհետացման հանգամանքները:
2015թ. օգոստոսի 21-ին հաղորդում է ստացվել, որ Ն.Հարությունյանը նույն օրը՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, դուրս է եկել Երևան քաղաքի Խորենացի 24 հասցեում գործող «Վաղարշ և որդիներ կոնցեռն» ՍՊ ընկերության ոսկու տոնավաճառից, որից հետո նրանից որևէ տեղեկություն չկա:
Դեպքի առթիվ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով (Ինքասպանության հասցնելը):
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախաքննության ընթացքում կատարվել են մի շարք քննչական գործողություններ և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, որոնց արդյունքում Ն.Հարությունյանը չի հայտնաբերվել: Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում հարցաքննվել են Ն.Հարությունյանի ընտանիքի անդամները, շուրջ մեկ տասնյակից ավելի վկաներ:
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հանձնարարությամբ՝ քննության արդյունքները քննարկվել են, և արարքը վերաորակվել է՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով (Դիտավորյալ սպանություն):
Օպերատիվ-որոնողական աշխատանքներ իրականացնող ծառայությունների հետ համատեղ միջոցներ են ձեռնարկվում՝ Ն.Հարությունյանին հայտնաբերելու ուղղությամբ:

СК Армении сообщил о переквалификации статьи по делу о загадочном исчезновении сотрудницы ювелирного рынка 09/12/2015   16:26  |  Актуальная тема
Дело, заведенное по факту загадочного исчезновения сотрудницы ювелирного рынка Нелли Арутюнян, переквалифицировано со статьи "доведение до самоубийства" на статью "убийство".
Как сообщает пресс-служба СК Армении, следствием были проведены ряд следственных и оперативно-розыскных мероприятий, в результате которых Н. Арутюнян не удалось найти. В ходе расследования уголовного дела были допрошены члены семьи Н. Арутюнян, около одного десятка свидетелей.
По поручению председателя Следственного комитета Армении, состоялось рассмотрение результатов расследования, по итогам которого деяние было переквалифицировано на часть 1 статьи 104(Умышленное убийство) УК РА.
Ведомство напоминает, что 21 августа поступило сообщение о том, что сотрудница ювелирного рынка ООО “Концерн Вагарш и сыновья” Н. Арутюнян в 17:00 покинула свое рабочее место и с тех пор о ней нет никаких сведений.
По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства)УК РА.
"Расследование продолжается. Совместно со службами, осуществляющими оперативно-поисковые работы, предпринимаются меры по обнаружению Н. Арутюнян", - говорится в сообщении.