Հագուկապի պատճառով նախկին նախարարի օգնականի՝ աշխատանքից ազատվելու մասին լուրերն անհեթեթ են. Արդարադատության նախարարություն 09/12/2015   16:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արդարադատության նախկին նախարարի օգնականին կարճ շրջազգեսի պատճառով՝ նորանշանակ նախարար Արփինե Հավհաննիսյանի կողմից աշխատանքից ազատելու վերաբերյալ մամուլում հրապարակումների առնչությամբ ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Լուսինե Մարտիրոսյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել:
«Եվս մեկ անգամ ցանկանում եմ նշել, որ անհեթեթ են այն խոսակցությունները, որ Արդարադատության նախարարության աշխատակից Մերի Գևորգյանն աշխատանքից ազատվել է հագուկապի պատճառով: Նա իրականացրել է նախկին նախարարի օգնականի գործառույթները, իսկ աշխատանքից ազատվել է սեփական դիմումի համաձայն»,- գրել է Լուսինե Մարտիրոսյանը:

В Минюсте Армении назвали абсурдными разговоры об увольнении помощника экс-министра юстиции из-за мини-юбки 09/12/2015   17:01  |  Лента новостей
Муссируемые в СМИ сообщения о том, что новоназначенный министр юстиции Армении Арпине Ованнисян уволила помощника экс-главы ведомства из-за ношения мини-юбки, являются нелепыми. Об этом написала на своей странице в социальной сети Фейсбук начальник управления информации и по связям с общественностью аппарата Минюста РА Лусине Мартиросян.
“Еще раз хочу отметить, что разговоры о том, что сотрудница Минюста Мэри Геворкян была уволена с работы из-за одежды абсурдны. Он выполняла функции помощника бывшего министра юстиции и уволилась с работы согласно собственному заявлению”, - написала Лусине Мартиросян.