Արփինե Հովհաննիսյանը նախկին նախարարի օգնականին աշխատանքից ազատել է՝ ուլտրամինի հագնելու պատճառո՞վ. «Հրապարակ» 09/11/2015   09:14  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկացմամբ՝ Արդարադատության նախարարության շենք մտնելուց հետո՝ 1 ժամվա ընթացքում նորանշանակ նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն աշխատանքից ազատել է նախկին նախարարի օգնականներից մեկին:
Ասում են, թե նորանշանակ նախարարն ապշել է՝ տեսնելով նրա հագուկապը: Այս սիրունիկ երիտասարդ աղջիկն աշխատանքի է գալիս ուլտրամինիով, մասնակցում տարատեսակ հանդիպումների և առանձնակի հպարտությամբ տարածում իր լուսանկրաները:
«Նրա հագուկապով ամենից շատ գերված էին ԴԱՀԿ-ի տղամարդ աշխատակիցները, ովքեր նրան «Վարդա» էին անվանում: Նրան աշխատանքի էր տեղավորել նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյա ազգականը: Մեր աղբյուրներն ասում են, որ նախարարությունում թեև հումոր են անում նորանշանակ նախարարի թեմայով, քչփչում, այնուհանդերձ, շունչները պահած սպասում են, թե ով է լինելու հաջորդը»,-գրում է թերթը:

“Грапарак”: Арпине Ованнисян уволила помощника экс-министра из-за мини-юбки 09/11/2015 11:00 | Пресса
Новоназначенный министр юстиции Армении Арпине Ованнисян уволила одного из помощников экс-министр, пишет газета “Грапарак”(”Площадь”).
Поговаривают, что новоназначенного министра шокировала одежда, которая была на ней. Эта красивая молодая девушка приходит на работу в ультрамини, участвует в различных встречах и с особой гордостью тиражирует свои фотографии.
Форма ее одежды больше всех очаровала сотрудников-мужчин СПИСА, которые ее называли “Вардой”. Ее устроил на работу родственник - в прошлом высокопоставленный чиновник.
“В министерстве хотя и шутят на тему новоназначенного министра, сюсюкаются, тем не менее, затаив дыхание, ждут, кто же будет следующим», - пишет издание со ссылкой на свои источники пишет.