Թունավորման ախտանշաններով ընդհանուր առմամբ Արտաշատի ԲԿ է տեղափոխվել 53 երեխա. այս պահին միայն մեկն է հիվանդանոցում 09/11/2015 11:46 | Արտակարգ պատահարներ
Թունավորման ախտանշաններով երեկ Արտաշատի ԲԿ տեղափոխված դպրոցահասակ երեխաները դուրս են գրվել, նրանց վիճակը բավարար է:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԲԿ-ի տնօրեն Վարդան Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ այս պահին հիվանդանոցում է գտնվում Այգեզարդ գյուղից 13-ամյա մի տղա, ով թունավորման ախտանշաններով էր տեղափոխվել հիվանդանոց, սակայն նրա մոտ ուղեկցվում էր նաև անգինա:
ԲԿ-ի տնօրենից տեղեկացանք նաև, որ ընդհանուր առմամբ իրենց հիվանդանոց են տեղափոխվել 53 երեխա՝ 9-ը Այգեզարդից, մյուսները՝ Բաղրամյանից:
Ինչպես ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, նախնական վարկածի համաձայն՝ դպրոցահասակ երեխաները թունավորվել են նրբերշիկից:

Большинство отравившихся в Араратской области Армении школьников выписаны из больницы 09/11/2015   12:10  |  Чрезвычайное просшествие
Госпитализированные накануне с признаками отравления в медцентр города Арташат армянские школьники выписаны, их состояние оценивается как удовлетворительное.
Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил директор вышеупомянутого медцентра Вардан Ованнисян. По его словам, на данный момент в больнице находится 13-летний мальчик из села Айгезард.
В общей сложности в медцентр Арташата были госпитализированы 53 школьника, 9 из них были из села Айгезард, а остальные – из села Баграмян.
Как уже ранее сообщало агентство, по предварительной версии, школьники отравились сосисками.По данному факту готовятся материалы.