ԱԺ թափուր մանդատը հանձնվեց Կարեն Բեքարյանին 09/11/2015   15:16  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը քիչ առաջ կազմեց ԱԺ համամասնական ընտրակարգով ընտրված և լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած Արփինե Հովհաննիսյանի պատգամավորական մանդատը ՀՀԿ ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածուին՝ Կարեն Բեքարյանին, տալու մասին արձանագրություն: Այն ստորագրեցին ԿԸՀ 7 անդամներից նիստին ներկա 5-ը:
Հիշեցնենք, որ Արփինե Հովհաննիսյանը ՀՀ Նախագահի սեպտեմբերի 4-ի հրամանագրով Արդարադատության նախարար է նշանակվել:
09:23 08/09/2015  |  ՄամուլՄրցակցություն ԱԺ-ում. «Հրապարակ»
10:36 05/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՈվ կստանա Արփինե Հովհաննիսյանի մանդատը
22:16 04/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՞ւմ կտրվի պատգամավորական թափուր մանդատը
15:00 22/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Բեքարյան. «Հայաստանը երբեք չի փորձել իր արտաքին քաղաքականությունը կառուցել ուժային կենտրոնների շահերի բախման վրա»
17:18 23/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՄտահոգիչ է, որ զենք է վաճառում Մինսկի խմբի համանախագահ երկիրը
13:43 21/08/2013  |  ՀարցազրույցԿարեն Բեքարյան. Ադրբեջանի իշխող էլիտան իր որդեգրած ուղին չփոխելու դեպքում կանգնելու է փակուղու առաջ
20:35 20/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿարեն Բեքարյան. Սարսանգի ջրամբարի հետ կապված շահարկումը սադրիչ ձեռագրի հերթական դրսևորումն է

Депутатский мандат Арпине Ованнисян достался Карену Бекаряну 09/11/2015   16:09  |  Актуальная тема
Председатель общественной организации “Европейская интеграция” Карен Бекарян пополнил ряды депутатов Национального Собрания Армении.
Центральная избирательная комиссия Армении на заседании в пятницу составила протокол о передаче мандата Арпине Ованнисян, депутатские полномочия которой были досрочно прекращены в связи с ее назначением главой Минюста, следующему в пропорциональном избирательном списке РПА кандидату- Карену Бекаряну. Документ подписали 5 из семи присутствующих на заседании.
Напомним, указом президентом Армении от 4 сентября Арпине Ованнисян была назначена министром юстиции Армении.