Խորհրդակցություն՝ նվիրված ԼՂՀ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների անցկացման պատրաստվածությանը վերաբերող հարցերին 09/11/2015 15:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ սեպտեմբերի 11-ին տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ նվիրված սեպտեմբերի 13-ին մեր երկրում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների անցկացման պատրաստվածությանը վերաբերող հարցերին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Զեկույցով հանդես է եկել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Սրբուհի Արզումանյանը:
Նախագահ Սահակյանը վստահություն է հայտնել, որ, ինչպես միշտ, այս անգամ եւս կարվի հնարավորն ընտրությունները բարձր մակարդակով, բաց եւ թափանցիկ, ժողովրդավարական նորմերին լիովին համապատասխան անցկացնելու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակացում էին ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР провел совещание по вопросу подготовки к проведению в стране выборов в органы местного самоуправления 09/11/2015   16:43  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян в пятницу провел совещание, посвященное подготовке к проведению в стране выборов в органы местного самоуправления, которые состоятся 13 сентября, сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.
С докладом выступила председатель Центральной избирательной комиссии Србуи Арзуманян.
Президент Саакян выразил уверенность, что, как и прежде, будет сделано все возможное для проведения на высоком уровне открытых и прозрачных выборов, полностью соответствующих демократическим нормам.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.