Մուրադ Մուրադյանն իր երկարամյա գործունեությամբ մեծ ավանդ է ներդրել մեր երկրի շենացման գործում. Սերժ Սարգսյան 09/09/2015 20:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Մուրադյանների ընտանիքին՝ անվանի պետական գործիչ, Երևանի նախկին քաղաքապետ, Երևանի և Գյումրու պատվավոր քաղաքացի Մուրադ Մուրադյանի մահվան կապակցությամբ:
«Մուրադ Մուրադյանն իր երկարամյա գործունեությամբ մեծ ավանդ է ներդրել մեր երկրի շենացման, մասնավորապես՝ Երևանի և Գյումրու զարգացման գործում, արժանացել հայրենիքի բարձր պարգևներին:
Նա իր հայրենանվեր գործունեությունը արդյունավետորեն շարունակել է նաև Հայաստանի անկախության տարիներին, երկար տարիներ եղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին առընթեր ներման հանձնաժողովի նախագահը:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում ճանաչված գործչի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին»,-ասված է ՀՀ նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования в связи с кончиной известного государственного деятеля Мурада Мурадяна 09/10/2015 10:12 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян накануне, 9 сентября, направил телеграмму соболезнования семье Мурадянов в связи с кончиной известного государственного деятеля, бывшего мэра Еревана, почетного гражданина Еревана и Гюмри Мурада Мурадяна, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
“Мурад Мурадян своей многолетней деятельностью внес весомый вклад в процветание нашей страны, в частности в развитие Еревана и Гюмри, удостоился высоких наград родины.
Он продолжил свою продуктивную деятельность на благо Родины и после обретения Арменией независимости, долгие годы был председателем комиссии по амнистии при президенте РА.
Выражаю глубокие соболезнования семье, родным и близким известного деятеля”, – говорится в телеграмме соболезнования.