Արմեն Ամիրյանը ոչ հերքել, ոչ էլ հաստատել է նախարար դառնալու մասին լուրերը. «Հայկական ժամանակ» 09/08/2015 09:26 | Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ Հանրային ռադիոյի տնօրեն Արմեն Ամիրյանը երեկ ոչ հերքել, ոչ էլ հաստատել է, որ առաջիկայում հնարավոր է նշանակվի ՀՀ մշակույթի նախարարի պաշտոնում:
Նա ասել է, որ այդպիսի առաջարկ չի ստացել:
«Որևէ մեկնաբանություն չունեմ, որովհետև որևէ առաջարկ չեմ ստացել: Այս պահի դրությամբ չեմ կարող հերքել կամ հաստատել, քանի որ պարզապես չկա նման առաջարկ»,-ասել է նա՝ դժվարանալով պատասպանել՝ թե առաջարկ ստանալու դեպքում կընդունի՞, թե՞ կմերժի այն:

“Айкакан жаманак”: Армен Амирян не подтвердил, но и не опроверг информацию о своем возможном назначении главой Минкульта Армении 09/08/2015   10:18  |  Пресса
Директор Общественного радио Армен Амирян не подтвердил, но и не опроверг информацию о своем возможном назначении министром культуры Армении, пишет газета “Айкакан жаманак”(“Армянское время”). Он заявил, что не получал подобного предложения.
“Мне нечего комментировать, поскольку я не получал предложения. Сейчас я не могу подтвердить или опровергнуть, поскольку подобного предложения просто не поступало”, - цитирует издание А.Амиряна.