Սահմանային լարվածությունը պատերազմ չի դառնա 09/07/2015 12:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանային լարվածության և Լավրովի այցի հտ ոչ մի կապ «Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ» կուսակցության նախագահ Սոս Գիմիշյանը չի տեսնում:
Այս մասին այսօր նա հայտարարեց լրագրողների հետ հանդիպմանը` հավելելով, որ այդ հարցի ստույգ պատասխանը միայն իշխանությունները կտան, քանի որ նրանք են տիրապետում ամբողջ տեղեկատվությանը:
ՀՀԿ-ական պատգամավոր Արտակ Դավթյանը ևս կիսեց իր ընդդիմախոսի կարծիքը: Նա նաև հավելեց, որ այս անգամ աննախադեպ էր Ադրբեջանիկողմից կիրառված զինտեխնիկայի տրամաչափը և այն, որ ամեն ինչ տեղի է ունենում Հայ-Ադրբեջանական սահմանագծին:
Ինչ վերաբերում է լարվածությանը, Արտակ Դավթյանը նշեց, որ մեզ համար դա արդեն սովորական երևույթ է: Այդուհանդերձ, երկու բանախոսներն էլ համակարծիք են, որ պատերազմի դա չի վերածվի:

Эскалация напряженности на границе с Азербайджаном не перерастет в войну - политики 09/07/2015 13:16 | Лента новостей
Эскалация напряженности на границе с Азербайджаном не перерастет в войну. Об этом на встрече с журналистами в понедельник заявил председатель партии “Христиано-демократическое возрождение” Сос Гимишян.
Его мнение разделяет также депутат от правящей Республиканской партии Армении(РПА)Артак Давтян.
По его словам, нынешнее обострение на границе было беспрецедентным в плане калибра применяемого Азербайджаном оружия.
Гимишян и Давтян также заявили, что не видят никакой связи между эскалацией напряженности на границе и недавним визитом министра иностранных дел РФ Сергея Лаврова в Баку.