Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 1800 կրակոց 09/04/2015   10:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սեպտեմբերի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 100 անգամ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Եվ չնայած վերջին օրերի համեմատ խախտումները նվազել են, այնուամենայնիվ հակառակորդը կիռարելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներ, այդ թվում 60 և 82մմ ականանետեր, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1800 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ճնշելով հակառակորդի ակտիվությունը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 100 раз – Минобороны НКР 09/04/2015   10:50  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 3-го и в ночь на 4-е сентября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил порядка 100 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
По сравнению с последними днями, случаи нарушения Азербайджаном режима перемирия сократились, противник из стрелкового и артиллерийского оружия разных калибров, а также 60- и 82-миллиметровых минометов произвел по карабахским позициям свыше 1800 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР, подавив активность противника, продолжают уверенно нести боевое дежурство.