Հակառակորդի կրակից Տավուշում վիրավորվել են պայմանագրային զինծառայող և խաղաղ բնակիչ. Razm.info 09/04/2015 09:14 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Razm.info-ի տեղեկացմամբ՝ սեպտեմբերի 3-ի երեկոյան Տավուշի մարզի սահմանամերձ Ներքին Կարմիրաղբյուր, Վազաշեն և մի քանի այլ գյուղերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կրկին կրակ է բացել տարբեր տրամաչափի հրազենից։ Հակառակորդի կրակից վիրավորվել է հայկական կողմի քաղաքացիական 1 անձ և պայմանագրային 1 զինծառայող։ Այս մասին Ռազմինֆոյի հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա նշել է, որ վիրավորված քաղաքացիականը Ներքին Կարմիրաղբյուրից է։ Նրան արդեն հասցրել են հիվանդանոց՝ հակառակ որոշ լրատվամիջոցների հայտնած այն տեղեկությանը, թե հակառակորդի կրակի պատճառով հնարավոր չէ հիվանդանոց հասցնել վիրավորին։
Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ իրականությանը չեն համապատասխանում նաև այն լուրերը, թե հայկական կողմը տանկային ուժեր է առաջ քաշում դեպի սահման։ «Զորքերի որևէ տեղաշարժ չի իրականացվում», — ընդգծեց մամուլի քարտուղարը։

Азербайджанские ВС вновь обстреляли приграничные армянские села: ранены военнослужащий и мирный житель - Razm.info 09/04/2015   09:35  |  Актуальная тема
Азербайджанские ВС вечером в четверг вновь открыли огонь из оружия разных калибров по приграничным армянским селам Неркин Кармиахпюр, Вазашен и другим. В результате обстрела ранены военнослужащий-контрактник ВС Армении и житель села Неркин Кармирахпюр. Об этом в беседе с Razm.info сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Мирного жителя уже госпитализировали в больницу вопреки сообщениям некоторых СМИ о том, что из-за обстрелов со стороны противника невозможно доставить раненого в клинику.
Ованнисян опроверг также слухи о том, что армянская сторона подтягивает танки к границе. ”Никакой передислокации сил не проводится”, - подчеркнул пресс-секретарь Минобороны.