Երկրաշարժ Ադրբեջանի տարածքում՝ 5.3 բալ ուժգնությամբ 09/04/2015 10:31 | Արտակարգ պատահարներ
Սույն թվականի սեպտեմբերի 4-ին, տեղական ժամանակով ժամը 08.49-ին (Գրինվիչի ժամանակով` 04.49-ին) ՀՀ ՏԿԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.080 և արևելյան երկայնության 47.420 աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան), օջախի 30 կմ խորությամբ և 5.3 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ մի շարք բնակավայրերում` Վանաձորում (2-3 բալ), Ստեփանավանում, Կապանում (3 բալ), Իջևանում, Նոյեմբերյանում (4 բալ), Չորաթանում (3-4 բալ), Այգեձորում (4-5 բալ) և Երևանում (3-4 բալ):

Сильное землетрясение зафиксировано на территории Азербайджана 09/04/2015   11:09  |  Чрезвычайное просшествие
Сейсмологическая сеть Национальной службы сейсмической защиты Армении зафиксировала сегодня в 08:49 (07:49 мск) землетрясение магнитудой 5.3. Об этом сообщает пресс-служба Министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА.
Очаг землетрясения находился на глубине 30 км. Сила подземных толчков в эпицентре составила 7-8 баллов.
Землетрясение ощущалось и в ряде регионов Армении:в Ванадзоре (2-3 балла), Степанаване, Капане (3 балла), Иджеване, Ноемберяне (4 балла), Чоратане (3-4 балла), Айгедзоре (4-5 баллов) и в Ереване (3-4 балла).