Ադրբեջանցիների կրակոցներից Վազաշենում Պառավաքարի երեք բնակիչ է վիրավորվել. հարուցվել է քրեական գործ 09/04/2015 18:27 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով, ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձի դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2015թ. սեպտեմբերի 3-ին՝ ժամը 20:35-ի սահմաններում, Ադրբեջանի Հանրապետության տարածքում տեղակայված մարտական դիրքերից շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով, ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, երկու կամ ավելի անձանց կյանքից զրկելու դիտավորությամբ տարբեր տրամաչափի զենքերից կրակ է արձակվել Տավուշի մարզի Վազաշեն գյուղի ուղղությամբ, որի հետևանքով բեկորային մարմնական վնասվածքներ են ստացել և բժշկական կենտրոն տեղափոխվել նշված գյուղում այդ պահին գտնված Պառավաքար գյուղի բնակիչներ Հ.Բրուտյանը, Հ. Ղարաբաղցյանը և Ա.Ղազախյանը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ, 6-րդ և 13-րդ կետերով:

СК Армении завел уголовное дело по факту ранения трех мирных жителей в результате обстрела азербайджанцами армянского села Вазашен 09/04/2015   19:29  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту нанесения азербайджанскими военнослужащими огнестрельного ранения трем жителям Тавушской области Армении, сообщается на сайте Следственного комитета.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета Армении по Тавушской области по пунктам 2, 6 и 13 части 2 статьи 34-104(Покушение на убийство двух или более лиц, совершенное способом, опасным для жизни многих людей по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма) Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное расследование.
3 сентября 2015 года, примерно в 20:35 по местному времени азербайджанская сторона обстреляла село Вазашен Тавушской области Армении, в результате чего находившиеся в момент инцидента там жители села Паравакар О.Брутян, А.Карабахцян и А. Казахян получили осколочные ранения и были госпитализированы в медцентр.
18:18 04/09/2015  |  Лента новостейАрцрун Ованнисян: Азербайджанской стороне вместо самообмана следовало бы задуматься о пустеющих селах и переполненных моргах