Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Քեթրին Լիչին՝ հայ-բրիտանական հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված ջանքերի համար 09/04/2015   18:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Քեթրին Լիչին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ պաշտոնավարման տարիներին հայ-բրիտանական հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված նրա ջանքերի և արդյունավետ համագործակցության համար, որի արդյունքում երկու երկրների միջև ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը, զարգացում են ապրել միջխորհրդարանական հարաբերությունները, որոշակի դրական տեղաշարժ է արձանագրվել առևտրատնտեսական հարաբերութուններում: Սերժ Սարգսյանը բարձր է գնահատել նաև դեսպան Լիչի համագործակցությունը Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության հետ: Հանրապետության Նախագահը հաջողություններ է մաղթել Քեթրին Լիչին հետագա գործունեության մեջ, հույս հայտնելով, որ նա այսուհետ էլ կմնա Հայաստանի բարեկամը:
Միացյալ Թագավորության դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ջերմ խոսքերի և իր աշխատանքին տված բարձր գնահատականի համար:
Քեթրին Լիչը վստահեցրել է, որ պաշտոնավարման ընթացքում փորձել է առավելագույն ջանք ներդնել երկկողմ կապերի ամրապնդման համար և հետագա աշխատանքում հնարավորինս կօգտվի Հայաստանում ձեռքբերած կարևոր փորձից՝ այն օգտագործելով նաև ի բարօրություն Հայաստանի և ի նպաստ տարածաշրջանի խաղաղության ու կայունության:

Президент Армении поблагодарил посла Кэтрин Лич за усилия по укреплению армяно-британских отношений 09/04/2015 18:35 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня посла Великобритании в Армении Кэтрин Лич, которая завершает свою дипмиссию в РА, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В ходе встречи Серж Саргсян поблагодарил посла за приложенные усилия по укреплению армяно-британских отношений и эффективное сотрудничество, ознаменовавшееся активизацией политического диалога между странами развитием межпарламентских связей и положительными подвижками в торгово-экономических отношениях. Президент Армении высоко оценил также сотрудничество посла с гражданским обществом Армении. Глава государства пожелал Кэтрин Лич успехов в ее дальнейшей деятельности, выразив надежду на то, что она и впредь останется другом Армении.
В свою очередь посол Кэтрин Лич поблагодарила Сержа Саргсяна за теплые слова и высокую оценку ее деятельности. Она заверила, что в ходе своей работы в Армении пыталась приложить максимум усилий для укрепления двусторонних связей и в своей дальнейшей деятельности по возможности воспользуется приобретенным в Армении опытом, применяя его во благо Армении и во имя установления мира и стабильности в регионе.