80-ամյա կնոջ սպանության գործով որդուն մեղադրանք է առաջադրվել և տեղափոխվել հոգեբուժարան 09/04/2015 11:32 | Քրեական խրոնիկոն
Կոտայքի մարզում 80-ամյա Արաքսյա Հարությունյանի սպանության փաստով վերջինս որդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ սպանություն:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ սպանված կնոջ որդու նկատմամբ նշանակվել է ստացիոնար դատահոգեբուժական փորձաքննություն, իսկ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Մեր տեղեկություններով՝ տղամարդը տեղափոխվել է հոգեբուժարան:
Ինչպես ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր հանգուցյալի դուստրը հաղորդում է տվել, որ «Շիզոֆրենիա» հոգեկան հիվանդությամբ տառապող իր եղբայրը շուրջ մեկ ամիս թույլ չի տալիս իրեն մտնել իր հայրական տուն և տեսակցել 80-ամյա մորը:
Սակայն, 2015թ. օգոստոսի 28-ին ոստիկանության աշխատակիցների օգնությամբ կինն այցելել է հայրական ՝ Հրազդան քաղաքի Շահումյան փողոցի 154-րդ տուն, որտեղ տանը կից ավտոտնակի հորի միջից հայտնաբերվել է 80-ամյա Արաքսյա Հարությունյանի դիակը:

По делу об убийстве 80-летней женщины в армянском городе Раздан предъявлено обвинение ее сыну 09/04/2015   12:25  |  Криминальная хроника
По делу об убийстве 80-летней женщины, захороненное тело которой было обнаружено в одном из гаражей в городе Раздан Котайкской области Армении, предъявлено обвинение ее сыну.
Ему инкриминируют часть 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА.
По сведениям “ФактИнфо”, сын убитой доставлен в психиатрическую клинику. Ему назначена стационарная судебно-психиатрическая экспертиза. В отношении него избрана меры пресечения в виде подписки о невыезде.
Как информировал ранее Следственный комитет Армении, дочь погибшей сообщила, что ее брат, страдающий психическим заболеванием “шизофрения”, уже месяц как не позволяет ей бывать в отцовском доме и навещать 80-летнюю мать.
28 августа 2015 года при поддержке сотрудников полиции женщина посетила отцовский дом, расположенный на улице Шаумяна 154 в городе Раздан, где в смотровой яме прилегающего к дому гаража был обнаружен труп 80-летней Араксии Анушавановны Арутюнян.