Հակառակորդի կրակահերթից Ներքին Կարմիրաղբյուրում քաղաքացու գույքը հրկիզվել է. հարուցվել է քրեական գործ 09/03/2015 16:43 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ հրկիզման, պայթյունի կամ հանրավտանգ այլ եղանակով, ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով ուրիշի գույքը դիտավորությամբ վնասելու դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2015թ. սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 19։00-ի սահմաններում, հայ-ադրբեջանական սահմանագծի ադրբեջանական մարտական դիրքերից Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղի ուղղությամբ կրակոցներ են արձակվել, որի հետևանքով նշված գյուղի բնակչին պատկանող առանձնատան 2-րդ հարկում գտնվող ննջասենյակի գույքը հրկիզման եղանակով ոչնչացվել է՝ պատճառելով նյութական վնաս:
Փաստի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 4-րդ կետերով հարուցվել է քրեական գործ:

Обстрелами с азербайджанской стороны уничтожено имущество жителя армянского села Неркин Кармирахпюр. СК Армении завел уголовное дело 09/03/2015   17:51  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту уничтожения имущества жителя армянского села Неркин Кармирахпюр в результате обстрела с азербайджанской стороны.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета Армении по Тавушской области по факту по пунктам 1 и 4 части 2 статьи 185(Умышленное уничтожение или повреждение имущества, совершенные путем поджога, взрыва или иным общеопасным способом по мотиву национальной, расовой, религиозной ненависти или религиозного фанатизма) Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное расследование.
"2 сентября 2015 года, примерно в 19:00 на армяно-азербайджанской границе с азербайджанских боевых позиций велся обстрел села Неркин Кармирахпюр, в результате чего путем поджога был уничтожен инвентарь в спальной комнате, расположенной на втором этаже частного дома, принадлежащего жителю указанного села, которому тем самым был причинен материальный ущерб", - говорится в сообщении.