Հենրիխ Մխիթարյանը գնդակներ նվիրեց 30 երեխաների 09/02/2015 16:51 | Մարզական
Ավանի ֆուտբոլի ակադեմիայում տեղի ունեցավ բարեգործական միջոցառում, որին մասնակցում էր Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը:
Armsport.am-ի տեղեկացմամբ՝ 26-այա ֆուտբոլիստն իր ստորագրությամբ գնդակներ նվիրեց միջոցառմանը ներկա «Հայկական Կարիտաս» ընկերության 30 շահառու երեխաների՝ Գյումրիից, Վանաձորից, Արտաշատից, Երևանից, որոնցից տասը Հայաստանում հանգրվանած սիրիահայ երեխաներ են:
Մխիթարյանը բարեգործական հանդիսության ժամանակ ստորագրվեց անվանական 2 մարզաշապիկներ և 20 գնդակներ, որոնք հետագայում «Tecbuy» և «Airpo-Tech» ընկերությունների կողմից կդրվեն բարեգործական աճուրդի, իսկ գոյացած գումարը կտրամադրվի Հայաստանի մանկատների սաներին:
Բարեգործական միջոցառմանը ներկա էր նաև armsport.am-ի ֆոտոթղթակիցը, ում պատրաստած լուսանկարների շարքը կներակայցնենք ավելի ուշ:

Генрих Мхитарян вручил подарки детям 09/02/2015 17:40 | Спорт
В Академии футбола Авана состоялась благотворительная акция, в которой принял участие полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян,сообщает armsport.am.
26-летний футболист подписал и подарил 30 мячей детям-подопечных благотворительной организации «Армянский Каритас» из Гюмри, Ванадзора, Арташата, Еревана. Среди получателей подарков были 10 детей беженцев из Сирии.
Мхитарян также подписал две именные футболки и 20 мячей, которые потом будут выставлены на благотворительный аукцион, а вырученные деньги будут переданы в детские дома страны.
На мероприятии присутствовал и фотокорреспондент armsport.am, работа которого будет опубликована на нашем сайте позже.