Ռուբեն Հայրապետյանի և «Էյր Արմենիա» ավիաընկերության տնօրենի միջև միջադեպի նյութերն ընդունվել են վարույթ 08/18/2015   18:06  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնի քննիչը վարույթ է ընդունել «Էյր Արմենիա» (Air Armenia) ավիաընկերության տնօրեն Արսեն Ավետիսյանի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերը։ Այս մասին իեղեկանում ենք ՀՀ քննչական կոմիտեի քիչ առաջ տարածված հաղորդագրությունից։
«ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժինն այսօր Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազությունից ստացել է «Էյր Արմենիա» (Air Armenia) ավիաընկերության տնօրեն Արսեն Ավետիսյանի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերը։
Ի պատասխան ԶԼՄ-ների հարցումների՝  տեղեկացնում ենք, որ վարչական շրջանների դատախազը հանձնարարել է ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի  180-րդ,  181-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով շարունակել  նյութերի նախապատրաստումը  եւ   լուծել ընթացքը:
Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնի քննիչը նյութերն ընդունել է վարույթ, կատարվել է դեպքի վայրի լրացուցիչ զննություն։  Գրություն է ուղարկվել բժշկական կենտրոն՝  պահանջելով տրամադրել Ա.Ավետիսյանի հիվանդության պատմագիրը  եւ բժշկական հետազոտության արդյունքները (այդպիսիք ունենալու դեպքում)՝ դատաբժշկական փորձագետներին ներկայացնելու համար։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ հաղորդման մեջ մատնանշված հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Արդյունքների մասին տեղեկություն կտրամադրվի լրացուցիչ»,- նշված է կոմիտեի տարածած  հաղորդագրության մեջ։

СК Армении принял к производству материалы об инциденте между президентом ФФА и главой Air Armenia 08/19/2015   00:40  |  Актуальная тема
Следственный комитет Армении принял к производству материалы об инциденте с избиением директора авиакомпании Air Armenia Арсена Аветисяна, сообщает пресс-служба СК.
“Следственный отдел административных районов Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван сегодня получил от Прокуратуры административных районов Аван и Нор Норк материалы, подготовленные на основе заявления директора авиакомпании Air Armenia Арсена Аветисяна”, - говорится в сообщении.
В ведомстве также проинформировали, что прокурор административных районов поручил продолжить подготовку материалов в установленном статьями 180, 181 Уголовно-процессуального кодекса РА и определиться с дальнейшим ходом.
“Следователь следственного отдела по ереванским административным районам Аван и Нор Норк принял материалы к производству. Произведен дополнительный осмотр места происшествия, направлен запрос в медцентр с требованием предоставить историю болезни и результаты медобследований (если таковые имеются) для предъявления их судебно-медицинским экспертам. Предпринимаются необходимые действия, направленные на установление указанных в сообщении обстоятельств”,- отмечается в сообщении.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян и глава  Air Armenia Арсен Аветисян условились встретиться в в Академии футбола, расположенной рядом ресторанным комплексом “Арснакар”, однако в ходе встречи телохранители Рубена Айрапетяна избили Арсена Аветисяна.
Аветисян с переломом носа и ушибами был госпитализирован в больницу. Его состояние оценивается как стабильное.