Օգոստոսի 17-21-ին հանրապետության տարածքը կգտնվի արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում 08/16/2015   19:41  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Օգոստոսի 17-21-ին հանրապետության տարածքը կգտնվի արևադարձային տաք  օդային հոսանքների ազդեցության գոտում, հատկապես հովտային գոտիներում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ, գյուղատնտեսական մշակաբույսերի  մոտ կդիտվի  ջրազրկում, որից խուսափելու համար անհրաժեշտ է խիստ կերպով վերահսկել ոռոգման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի պետական ծառայությունից:
Ազգաբնակչությանը խորհուրդ է տրվում  խուսափել ֆիզիկական ակտիվությունից և արեգակի անմիջական ճառագայթների տակ գտնվելուց, հատկապես առողջական խնդիրներ և բաց գույնի մաշկ ունեցող անձինք:
Օգոստոսի 17-18-ին հանրապետության տարածքում՝ առավելապես հյուսիսային շրջաններում, գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 19-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավային` 2-5 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 17-18-ին կնվազի 2-3, 19-20-ին կբարձրանա 1-2 աստիճանով:
Երևանում օգոստոսի 17-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
13:11 02/08/2015  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՕգոստոսի 3-7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ. օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 7-ին կնվազի 3-4 աստիճանով
16:28 26/07/2015  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱռաջիկա 5 օրերին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ. օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի
14:00 19/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀուլիսի 20-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ. օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա

Жара не спешит уходить из Армении 08/17/2015   11:01  |  Информационная платформа
Территория Армении 17-21 августа вновь окажется под воздействием теплых тропических воздушных масс. В долинах республики ожидается высокий температурный фон и высокий уровень пожароопасности. Существует угроза обезвоживания сельскохозяйственных культур, во избежание которого следует строго контролировать режим полива. Жителям Армении рекомендуется воздержаться от физической активности и нахождения под прямыми солнечными лучами.
Как сообщает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу МТУЧС Армении, кратковременные дожди с грозами прогнозируются 17-18 августа преимущественно в северных регионах республики в первой половине ночи и в вечерние часы, 19-21 августа установится погода без осадков.
Ветер будет южным, до 2-5 м/с. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.
Температура воздуха 17-18 августа понизится на 2-3 градуса, а 19-20 августа повысится на 1-2 градуса.