Հակառակորդը գիշերվա ընթացքում ինտենսիվորեն խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը 08/12/2015   10:47  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Օգոստոի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամլո ծառայությունից՝ բացի խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ 60  և 82 մմ-անոց ականանետերից արձակել է 154 արկ: Ընդհանուր առմամբ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի  պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 170 անգամ` հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2600 կրակոց:

Азербайджан продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня – Минобороны НКР 08/12/2015 11:27 | Актуальная тема
Азербайджан 11-го августа и в ночь на 12 августа продолжал интенсивно нарушать режим прекращения огня по всей протяженности карабахско-азербайджанской линии соприкосновения с применением стрелкового и артиллерийского оружия разных калибров. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Помимо крупнокалиберного стрелкового оружия, азербайджанские ВС выпустили по армянским позициям 154 снаряда из 60-мм и 82-мм минометов. В целом, в указанный период противник нарушил режим прекращения огня более 170 раз, в ходе которого по позициям Армии обороны НКР было произведено около 2600 выстрелов.
“Подразделения Армии обороны НКР уверенно выполняли поставленную перед ними боевую задачу и ответными действиями подавили активность противника”, - говорится в сообщении.