Ամուսինների սպանության գործով մեղադրյալը մահացել է. Քննչական կոմիտեն մանրամասնում է 08/11/2015 16:20 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում շարունակվում է Հովհաննես Մխիթարյանի և նրա կնոջ՝ Լուսինե Մխիթարյանի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ բժշկական կենտրոնից այսօր առավոտյան վարույթն իրականացնող մարմինը տեղեկություն է ստացել, որ քրեական գործով որպես մեղադրյալ ներգրավված 44-ամյա Տիգրան Մանուկյանը հիվանդանոցում մահացել է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ հուլիսի 29-ին Կ.Ուլնեցի-Բաբայան 30 շենքի մոտ կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանության ժամանակ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը հրազենից կրակոցներ է արձակել Հովհաննես Մխիթարյանի և վերջինիս կնոջ՝ Լուսինե Մխիթարյանի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով ստացած հրազենային վնասվածքներից ամուսինները մահացել են։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 6-րդ կետերով (երկու կամ ավելի անձանց սպանությունը, որը կատարվել է շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով) և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):
Նախնական քննության արդյունքներով՝ ամուսինների վրա հրազենից կրակոցներ է արձակել Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի, ազգությամբ հայ, 44-ամյա Տիգրան Մանուկյանը, ով ձեռնարկված օպերատիվ-քննչական գործողությունների արդյունքում, հայտնաբերվել էր փաստացի բնակության վայրում՝ Կ.Ուլնեցու 30 շենքի 2-րդ մուտքի նկուղում, գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքով, և տեղափոխվել բժշկական կենտրոն: Քննությամբ պարզվել է, որ Տ.Մանուկյանն ինքն էր իրեն պատճառել հրազենային վնասվածք:

Обвиняемый по делу об убийстве супружеской пары в Ереване скончался в больнице – СК Армении 08/11/2015   18:15  |  Криминальная хроника
Обвиняемый по уголовному делу об убийстве супружеской пары в Ереване скончался в больнице, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Соответствующая информация была получена из медцентра.
Ранее ведомство сообщило, что 29 июля близ здания №30 на пересечении улиц К.Улнеци и Бабаяна предполагаемый преступник во время ссоры на бытовой почве выстрелил из огнестрельного оружия в Оганеса Мхитаряна и его супругу - Лусине Мхитрян. От полученных огнестрельных ранений супруги скончались.
По данному факту следственным отделом административного района Канакер-Зейтун следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 6 части 2 статьи 104 Уголовного кодекса РА(Убийство двух или более лиц, совершенное способом, опасным для жизни многих людей) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств).
Согласно предварительным результатам расследования, в супружескую пару стрелял 44-летний гражданин Грузии, армянин по национальности Тигран Манукян, проживающий в подвале 2-го подъезда дома №30 по улице К.Улнеци г. Ереван, где последний в результате предпринятых оперативно-следственных действий и был обнаружен с огнестрельным ранением в голову и госпитализирован в медицинский центр. Следствием было установлено, что Т. Манукян сам нанес себе огнестрельное ранение.