Հակառակորդն ինտենսիվորեն խախտել է հրադադարը 08/10/2015   11:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 8-ին և 9-ին, բացի խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ 60  և 82 մմ-անոց ականանետերից արձակել է 165 արկ:
Ընդհանուր առմամբ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի  պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 400 անգամ, որի ընթացքում արձակել է շուրջ 7500 կրակոց:

Армия обороны НКР подавила активность ВС Азербайджана 08/10/2015 15:25 | Лента новостей
В минувшие выходные ВС Азербайджана продолжали интенсивно нарушать режим прекращения огня по всей протяженности карабахско-азербайджанской линии соприкосновения с применением стрелковоого и артиллерийского оружия различных калибров. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
8 и 9 августа,помимо крупнокалиберного стрелкового оружия, азербайджанские ВС выпустили по армянским позициям 165 снарядов из 60- и 82-миллиметровых минометов.
За указанный период режим прекращения огня противник нарушил режим перемирия более 400 раз, в ходе которого по армянским позициям было произведено порядка 7500 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно справились с поставленной перед ними боевой задачей и ответными действиями подавили активность противника”,- говорится в сообщении.