Հանցագործը դանակի շեղբը թողել է Անի Մաջնունյանի մարմնում 08/06/2015 13:36 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեն այսօր պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել Էքստրասենսի սպանության մասին՝ փաստելով, որ սպանությունը տեղի է ունեցել առանձնակի դաժանությամբ։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2015 թվականի օգոստոսի 5-ին ահազանգ է ստացվել, որ Աջափնյակ վարչական շրջանի բնակելի բազմահարկ շենքերից մեկի բնակարանում հայտնաբերվել է կնոջ դի։ Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետ Սահակ Գրիգորյանի գլխավորությամբ։
Բնակարանի ննջարանի հատակին հայտնաբերվել է տանտիրուհու՝ 1960թ. ծնված Անի Մաջնունյանի դիակը՝ կտրող-ծակող առարկայով պատճառված բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներով։
Դիակի զննությամբ հայտնաբերվել է դանակի շեղբ՝ մարմնի մեջ։ Դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ տան իրերն ամբողջությամբ եղել է տակնուվրա արված, հագուստները՝ թափթփված։
Դեպքի առթիվ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով՝ (սպանություն՝ զուգորդված ավազակությամբ)։
Դեպքի վայրից վերցվել են փորձանմուշներ, նշանակվել փորձաքննություններ։ Քննիչի մասնակցությամբ օգոստոսի 6-ին կատարվել է դիահերձում, որի ժամանակ դիակի վրա հայտնաբերվել է 58 մարմնական վնասվածք՝ մարմնի տարբեր մասերում։

Уголовное дело заведено по факту жестокого убийства известного экстрасенса в Ереване 08/06/2015   15:15  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства известного экстрасенса, участницы популярной телепередачи “Шестое чувство” Ани Маджнунян.Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным отделом административных районов Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван по пункту 8 части 2 статьи 104(убийство, сопряженное с разбоем) Уголовного кодекса РА.
Тело 55-летней женщины с множественными колото-резаными ранениями было обнаружено накануне, 5 августа, в ее квартире в ереванском районе Ачапняк.
При осмотре трупа был обнаружен воткнутый в тело клинок ножа. При осмотре места происшествия выяснилось, что вещи в доме перевернуты вверх дном: выдвижные ящики извлечены, кругом была разбросана одежда.
“С места происшествия взяты образцы на анализ, назначены экспертизы.
При участии следователя 6 августа было произведено вскрытие, в ходе которого на теле были обнаружены 58 повреждений. Разработаны рабочие версии, для проверки которых проводится следствие”,-говорится в сообщении.