Վրաերթի ենթարկված երեխայի մահվան դեպքով Քննչական կոմիտեն գործ է հարուցել 08/05/2015 12:49 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Արմավիրի մարզի 11-ամյա բնակչին վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2015թ. օգոստոսի 4-ին` ժամը 19 :15-ի սահմաններում, Արմավիր մարզի բնակիչ Ա.Ոսկանյանի վարած «Ինֆինիտի FX» մակնիշի ավտոմեքենան Էջմիածին քաղաքի Մաշտոց փողոցի թիվ 10 շենքի դիմաց վրաերթի է ենթարկել Արմավիրի մարզի բնակիչ, 2004 թվականին ծնված Վալերի Զոհրաբյանին։ Վերջինս ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Վաղարշապատի հիվանդանոց»:
Նույն օրը՝ 04.08.2015թ.-ին, ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նախաքննության ընթացքում՝ 05.08.2015թ.-ին, «Վաղարշապատի հիվանդանոց» ՊՓԲԸ-ից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Վալերի Զոհրաբյանը, հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում գիտակցության չգալով, մահացել է:
Կատարվել է դեպքի վայրի, տրանսպորտային միջոցի զննություն, ստուգվել վարորդի սթափության աստճանը։ Նախաքննությունը շարունակվում է:
Ձձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

СК Армении завел уголовное дело по факту гибели 11-летнего подростка в результате наезда на него автомобиля в армянском Эчмиадзине 08/05/2015 13:52 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту гибели 11-летнего подростка в результате наезда на него автомобиля в армянском Эчмиадзине. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено вагаршапатским следственным отделом следственного управления Следственного комитета Армении по Армавирской области по части 1 статьи 242 Уголовного кодекса РА.
ДТП произошло 4 августа 2015 года, примерно в 19:15 напротив здания по улице Маштоца 10 в городе Эчмиадзин. Автомобиль марки «Инфинити FX», которым управлял житель Армавирской области А. Восканян, совершил наезд на жителя Армавирской области Валерия Зограбяна 2004 года рождения. Последний с телесными повреждениями был госпитализирован в “Вагаршапатскую больницу”.
В ходе предварительного расследования 05.08.2015г. из ГЗАО “Вагаршапатская больница” поступил сигнал о том, что Валерий Зограбян, не приходя в сознание, скончался в реанимационном отделении больницы.
“Произведен осмотр места происшествия и транспортного средства, проведена проверка водителя на степень алкогольного опьянения. Расследование продолжается.Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на всестороннее и объективное исследование всех обстоятельств инцидента”, - говорится в сообщении.