Քննչական կոմիտեն Տիգրան Խաչատրյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել դատարան 07/27/2015 14:07 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով այսօր մեղադրանք է առաջադրվել հուլիսի 25-ին ձերբակալված Տիգրան Խաչատրյանին: Այս մասին քիչ առաջ տեղեկացրեցին Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից:
Նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքում ապացույցներ են ձեռք բերվել առ այն, որ Տ.Խաչատրյանը Գորիսի «Սդղի գյոլ» կոչվող տարածքում մայիսի 2-ին տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ բռնություն է գործադրել Հարություն Զաքարյանի նկատմամբ` վերջինիս առողջությանը պատճառելով ծանր մարմնական վնաս:
Ապացույցների համակցությամբ` Տ.Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի առաջին մասով: Նույն օրը քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան` նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ:
Հաշվի առնելով քրեական գործի հասարակական մեծ հնչեղությունը` քննության արդյունքներով կայացվող դատավարական որոշումների մասին կշարունակվի պարբերաբար տեղեկությունների տրամադրումը:

Сыну губернатора Сюникской области Армении предъявлено обвинение в причинении тяжкого вреда здоровью 07/27/2015   14:59  |  Актуальная тема
Сыну губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна – Тиграну Хачатряну, задержанному 25 июля в рамках уголовного дела об инциденте в местечке под названием “Сдги гёл” в Горисе, в понедельник было предъявлено обвинение.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, Т. Хачатряну инкриминируют часть 1 статьи 112(умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса РА. Дело находится в ведении Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета.
Следствием в результате предпринятых следственных и процессуальных действий были добыты доказательства, указывающие на то, что во время инцидента, произошедшего 2 мая в местечке под названием “Сдги гёл” в Горисе, Т. Хачатрян применил насилие в отношении Арутюна Закаряна, причинив последнему тяжкие телесные повреждения.
В тот же день следователь обратился в суд с ходатайством о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.