Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են 07/27/2015   10:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հանգստյան օրերին ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները շարունակել են ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 320 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5000 կրակոց, այդ թվում` 60 միլիմետրանոց ականանետերից 49 արկ,  ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից` համապատասխանաբար 9 և 20 արկ և խոշոր տրամաչափի գնդացրային միջոցներից ավելի քան 200 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:
14:26 25/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստ չի ունեցել
13:56 25/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական զինուժը պատասխան կրակ է բացել ըստ անհրաժեշտության և հակառակորդին պատճառել կորուստներ ու վնասներ
09:57 25/07/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 140 անգամ
09:11 23/07/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱյս գիշեր հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդը խախտել է շուրջ 130 անգամ
10:41 22/07/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆախորդ օրվա ընթացքում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 160 անգամ
10:20 20/07/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդը շարունակել է ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը

Армия обороны НКР пресекла наступательные действия ВС Азербайджана, нарушивших в минувшие выходные режим перемирия около 320 раз 07/27/2015   12:32  |  Актуальная тема
В минувшие выходные подразделения ВС Азербайджана продолжали интенсивно нарушать режим прекращения огня по всей протяженности карабахско-азербайджанской линии соприкосновения. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, за указанный период было зафиксировано порядка 320 случаев нарушения противником режима перемирия. За это время азербайджанская сторона из стрелкового и артиллерийского оружий разных калибров произвела по армянским позициям более 5000 выстрелов, в том числе из 60-миллиметровых минометов (49 мин), из гранатометов типа РПГ-7 и АГС-17 – по 9 и 20 гранат соответственно, а также свыше 200 выстрелов из пулеметных орудий крупного калибра.
"В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР мер наступательные действия противника была пресечены",- говорится в сообщении.
14:16 11/07/2015  |  Актуальная темаЗа минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 350 раз – Минобороны НКР