Տիգրան Խաչատրյանը ձերբակալվել է՝ ծանր մարմնական վնաս պատճառելու կասկածանքով 07/25/2015 18:30 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեն պաշտոնապես հաստատել է Տիգրան Խաչատրյանի ձերբակալությունը։ Տարածված հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասվում է.
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության վարույթում Գորիսի «Սդղի գյոլ» կոչվող տարածքում Հարություն և Մուշեղ Զաքարյան եղբայրների նկատմամբ կիրառված բռնությունների դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործով այսօր ձերբակալվել է Տիգրան Խաչատրյանը: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Հաշվի առնելով հանրության հետաքրքրությունը՝ տեղեկացնում ենք, որ Տ.Խաչատրյանը կասկածվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի առաջին մասով նախատեսված արարք, այն է` Հարություն Զաքարյանին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու մեջ:
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ նախաքննությամբ ձեռնարկված քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքում պարզվել են Գորիսի «Սդղի գյոլ» կոչվող տարածքում մայիսի 2-ին տեղի ունեցած միջադեպի հանգամանքները, շարժառիթը, միջադեպին ներկա գտնված, մասնակցություն ունեցած մի շարք անձանց ինքնությունը։
Ձեռք բերված ապացույցների համաձայն` նշված տարածքում մայիսի 2-ին՝ ժամը 17-ի սահմաններում, տեղի է ունեցել վիճաբանություն՝ դրանից ժամեր առաջ Գորիս քաղաքում տեղի ունեցած ավտովթարի կապակցությամբ, որի հետևանքով վնասվել էր Մ.Զաքարյանի վարած ավտոմեքենայի կողային հայելին։ Վիճաբանության ժամանակ մի խումբ անձանց կողմից բռնություն է գործադրվել Մուշեղ եւ Հարություն Զաքարյանների նկատմամբ, որի հետևանքով Մ.Զաքարյանին պատճառվել է միջին ծանրության, իսկ Հ.Զաքարյանին` ծանր մարմնական վնաս:
Կատարված քննչական գործողությունների արդյունքում նախկինում 6 անձ ներգրավվել է որպես մեղադրյալ՝ Մ.Զաքարյանին ծեծելու, միջին ծանրության վնաս պատճառելու համար:
ՀՀ ՔԿ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

Сын губернатора Сюникской области Армении задержан по делу об инциденте в местечке “Сдги гёл” в Горисе 07/25/2015 18:56 | Криминальная хроника
Сын губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна – Тигран Хачатрян – задержан в субботу в рамках резонансного уголовного дела об инциденте в местечке под названием “Сдги гёл” в Горисе.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, Т. Хачатрян подозревается в совершении деяния, предусмотренного частью 1 статьи 112 Уголовного кодекса (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью).
Ранее ведомство сообщало, что в результате предпринятых следствием следственных и процессуальных действий были установлены обстоятельства и мотив произошедшего 2 мая в местечке под названием “Сдги гёл” в Горисе инцидента, личности ряда лиц, присутствовавших при инциденте и участвовавших в нем.
Согласно добытым доказательствам, 2 мая, примерно в 17:00 в указанном месте имела место ссора из-за произошедшего несколькими часами ранее в городе Горис ДТП, в результате которого было повреждено боковое зеркало автомобиля, которым управлял М. Закарян.
Во время ссоры группа лиц нанесла Мушегу Закаряну телесные повреждения средней тяжести, а Арутюну Закаряну – тяжкие телесные повреждения.
Ранее в рамках расследования уголовного дела шестеро лиц были привлечены в качестве обвиняемых в избиении М. Закаряна, причинении ему вреда средней тяжести.
“Главное следственное управление по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении продолжает предпринимать необходимые следственные действия для обеспечения всестороннего, объективного и полного расследования всех обстоятельств инцидента”, - говорится в сообщении СК.