Քննչական կոմիտեն՝ քննիչի դանակահարության մասին 07/18/2015   13:47  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի ավագ քննիչ Սուրեն Մանուկյանի դանակահարության դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2015թ. հուլիսի 18-ին` ժամը 01:40-ին, ծակած-կտրած վերքերով Երևանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց է տեղափոխվել Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի ավագ քննիչ Սուրեն Մանուկյանը։ Հիվանդանոցից ստացած ահազանգի համաձայն՝ ծակած-կտրած վնասվածքներով նրա հետ բուժօգնության է տեղափոխվել նաև Երևանի բնակիչ Էդգար Սարգսյանը։
Նախնական տվյալներով՝ Ս.Մանուկյանին և նրա ընկերոջը՝ Էդ.Սարգսյանին, նշված մարմնական վնասվածքները պատճառվել են Ս.Մանուկյանի շենքի բակում։
Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից ստացված տեղեկանքի համաձայն՝ Սուրեն Մանուկյանի վնասվածքները թափանցել են կրծքավանդակի և որովայնի խոռոչներ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Նշանակվել են դատաբժշկական, դատահետքաբանական փորձաքննություններ:
Բժշկական տեղեկանքի համաձայն՝ Է.Սարգսյանը և Ս.Մանուկյանն ի վիճակի չեն ցուցմունքներ տալու: Քննություն է տարվում՝ պարզելու մարմնական վնասվածքներ պատճառելու հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը։

Уголовное дело возбуждено по факту нанесения следователю СК Армении и его другу ножевых ранений 07/18/2015   14:15  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено по факту нанесения следователю Следственного комитета Армении Сурену Манукяну и его другу ножевых ранений, сообщает пресс-служба СК РА.
Дело заведено следственным отделом административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления по городу Ереван по признакам части 1 статьи 112 (Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью)Уголовного кодекса РА.
Старший следователь следственного отдела по административным районам Эребуни и Нубарашен Сурен Манукян его друг с колото-резаными ранениями были госпитализированы в ночь на 18 июля в Университетскую клиническую больницу №1.
По предварительным данным, С. Манукяна и его друга, Эд. Саркисяна, ранили во дворе дома С. Манукяна.
Согласно справке, полученной из Университетской клинической больницы №1, С. Манукяну нанесли проникающие ранения грудной клетки и брюшной полости.
“Назначены судебно-медицинская и судебно-трасологическая экспертизы.Согласно медицинской справке, Э. Саркисян и С. Манукян не в состоянии давать показания. Ведется следствие для установления обстоятельств нанесения телесных повреждений и личности предполагаемого преступника”, - говорится в сообщении СК.