ՀՀ Նախագահի մամուլի քարտուղար է նշանակվել Վլադիմիր Հակոբյանը 07/18/2015 17:26 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի այսօրվա հրամանագրով Արման Սաղաթելյանն ազատվել է ՀՀ Նախագահի մամուլի քարտուղարի պաշտոնից: Հանրապետության Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով ՀՀ Նախագահի մամուլի քարտուղար է նշանակվել Վլադիմիր Հակոբյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջից:
Կենսագրական տվյալներ
Վլադիմիր Համլետի Հակոբյան
Ծնվել է 1982թ. նոյեմբերի 26-ին` Երևանում:
1988-1998թթ. սովորել է թիվ 167 միջնակարգ դպրոցում:
1998-2003թթ. սովորել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի Կուլտուրայի ֆակուլտետի ռադիոլրագրության բաժնում: 2003-2005թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում՝ որպես համակարգչային կապի կենտրոնի տեխնիկ-օպերատոր, զինվորական կոչումը՝ ավագ:
2006թ. դեկտեմբերի 11-ից մինչև 2015թ. հուլիսի 17-ը աշխատել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում:
Վերջին զբաղեցրած պաշտոնը՝ գլխավոր վարչության բաժանմունքի պետ, զինվորական կոչումը՝ մայոր: 2011թ. պարգևատրվել է ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով: 2013թ. ՀՀ Նախագահի կողմից պարգևատրվել է «Մարտական ծառայության» մեդալով:

Новым пресс-секретарем президента Армении назначен экс-сотрудник Службы нацбезопасности Владимир Акопян 07/18/2015   17:44  |  Актуальная тема
Владимир Акопян, ранее занимавший пост начальника отделения Главного управления Службы национальной безопасности РА, назначен пресс-секретарем президента Армении. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Другим указом президента Арман Сагателян освобожден от должности пресс-секретаря.
Владимир Акопян родился 26 ноября 1982 года в Ереване. В 1998-2003 гг. учился на отделении радиожурналистики факультета культуры Армянского государственного педагогического университета им. Хачатура Абовяна.
В 2003-2005 гг. проходил воинскую службу в Вооруженных силах Армении в качестве техника-оператора Центра компьютерной связи в звании старшины.
С 11 декабря 2006 года по 17 июля 2015 года работал в Службе национальной безопасности Армении. Последняя занимаемая им должность – начальник отделения Главного управления, воинское звание – майор.
В 2011 году Акопян был удостоен благодарственной грамоты премьер-министра Армении. В 2013 году награжден президентом РА медалью “За воинскую службу”. Не женат.