Խոշոր ու ողբերգական ավտովթար Վայոց Ձորի մարզում. բախվել են Opel-ն ու Nissan-ը. կա 1 զոհ, 1 վիրավոր. Shamshyan 07/18/2015   11:10  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ այսօր՝ հուլիսի 18-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Վայոց Ձորի մարզում: Ժամը 05:30-ի սահմաններում Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 133-րդ կմ հատվածում բախվել են Nissan մակնիշի 34 QՍ 351 համարանիշի և Opel մակնիշի 99 NQ 899 համարանիշի ավտոմեքենաները:
Բախման հետևանքով Nissan-ի վարորդը հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:
Լրատվամիջոցը հայտնում է, որ փրկարարները հատուկ տեխնիկայի միջոցով են կարողացել Nissan-ի վարորդին դուրս բերել ավտոմեքենայից:
Opel-ի վարորդին, առաջին անհրաժեշտ օգնությունը ցուցաբերելուց հետո, տեղափոխել են Երևան:
Հայաստանի քննչական կոմիտեի Վայոց Ձորի մարզային քննչական վարչությունում փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:

Водитель “Опеля” погиб по дороге в больницу после столкновения с “Ниссаном” в Вайоцдзорской области Армении - Shamshyan 07/18/2015   11:27  |  Актуальная тема
Один человек погиб и еще один пострадал в результате ДТП в Вайоцдзорской области Армении, сообщает Shamshyan.com.
По сведениям издания, авария произошла в субботу на рассвете.
Согласно информации, на 133-м километре автотрассы Ереван-Мегри столкнулись “Ниссан ”(г/н 34 QՍ 351) и “Опель”(г/н99 NQ 899 ).
Водитель “Ниссана” погиб по дороге в больницу, а водителя “Опеля” после оказания ему медпомощи доставили в Ереван.
По данному факту следственным управлением Следственного комитета возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 242 Уголовного кодекса Армении.