Տույը կալանավորվեց 07/13/2015   17:26  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը օրերս ձերբակալված Տույ մականվամբ Արթուր Ղազարյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրել կալանավորումը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 10-ին, ժամը 16-ի սահմաններում, Արթուր Ղազարյանը Մաշտոցի պողոտայի և Պուշկին փողոցի խաչմերուկի մոտակայքից, ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու և կրելու կասկածանքով, ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին բերման էր ենթարկել:
Վերջինիս անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել էին «ВИКИНГ» մոդելի 9մմ տրամաչափի գործարանային արտադրության ակոսափող ատրճանակ և ռազմամթերք հանդիսացող 9մմ /9X19/ տրամաչափի փամփուշտներ:
Դեպքի առթիվ 2015 թվականի հուլիսի 10-ին Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների  քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Суд в Ереване взял Артура Казаряна по прозвищу “Туй” под стражу 07/13/2015   18:15  |  Криминальная хроника
По сведениям ИА “ФактИнфо”, суд общей юрисдикции административного района Кентрон и Норк-Мараш избрал в отношении задержанного недавно Артура Казаряна по прозвищу “Туй” меру пресечения в виде заключения под стражу.
Артур Казарян был доставлен 10 июля в Центральное отделение полиции по подозрению в незаконном хранении и ношении оружия
При личном досмотре у Артура Казаряна был обнаружен пистолет неизвестной марки, калибром 9 мм с семнадцатью патронами, а у Ананяна - пистолет Макарова с девятью патронами.
По данному факту следственным отделом административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван было возбуждено дело по части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА. В тот же день А. Казарян был задержан.