ԻՊ-ի ամենահայտնի դահիճը Թուրքիայում է 07/13/2015   12:06  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ermenihaber.am-ի տեղեկացմամբ՝ անգլիական «Telegraph» պարբերականը տեղեկություն է տարածել, այն մասին, որ «Իսլամական պետություն» (ԻՊ) ահաբեկչական կազմակերպությանը անդամագրված լոնդոնցի ռեփ երգիչ Աբդուլմեջիդ Աբդուլբերին, ով ԻՊ-ի տեսահոլովակներում կտրում է մարդկանց գլուխները, այժմ գտնվում է Թուրքիայում:
Ըստ թուրքական  «sozcu» լրատվական կայքի` ԻՊ-ի ամենահայտնի դահիճը Թուրքիա մուտք է գործել, այն ժամանակ, երբ Թուրքիան Սիրիայի հետ սահմանի վրա գտնվող Թել-Աբյադ քաղաքի անցակետը բացել էր սիրիացի փախստականների համար:
Ռեփ երգիչը կառույցին անդամագրվել էր դեռևս երկու տարի առաջ: Նախկինում ԱՄՆ-ում ձերբակալվել էր «Ալ -Կաիդա»  ահաբեկչական կազմակերպության  շարքերը համալրելու համար:

Известный палач из ИГ находится в Турции - СМИ 07/13/2015 12:30 | Актуальная тема
Влившийся в ряды группировки “Исламское государство” рэпер из Лондона, который на публикуемых ИГ видео отрезает головы людям, в настоящее время находится в Турции. Об этом пишет Ermenihaber.am со ссылкой на британское издание «Telegraph».
Как передает турецкое издание «sozcu», самый известный палач ИГ Абдель-Маджид Абдель Бари проник на территорию Турции в то время, когда Турция открыла для сирийских беженцев КПП на границе с Сирией.
Исполнитель рэпа вступил в ряды ИГ еще два года назад. Ранее он арестован в США за членство в террористической организации “Аль-Каида”.