Տույը ձերբակալվել է՝ ապօրինի զենք և ռազմամթերք ձեռք բերելու, պահելու կասկածանքով 07/11/2015   15:00  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևանի բնակիչ Արթուր Ղազարյանի կողմից ապօրինի զենք և ռազմամթերք ձեռք բերելու պահելու դեպքի առթիվ։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ նախնական քննության նյութերի համաձայն՝ Երևան քաղաքի բնակիչ, 1977թ. ծնված Արթուր Ղազարյանն ապօրինի կերպով ձեռք է բերել և կրել հրազեն հանդիսացող «ВИКИНГ» մոդելի 9մմ տրամաչափի գործարանային արտադրության ակոսափող ատրճանակ և ռազմամթերք հանդիսացող 9մմ /9X19/ տրամաչափի փամփուշտներ, որոնք նրա մոտ հայտնաբերվել են 2015թ. հուլիսի 10-ին ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում կատարված անձնական խուզարկության ընթացքում:
Ոստիկանության բաժնից ստացած նյութերի հիման վրա՝ 2015 թվականի  հուլիսի 10-ին Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների  քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Артур Казарян, он же “Туй”, задержан в Ереване по подозрению в незаконном приобретении и хранении оружия и боеприпасов 07/11/2015   15:45  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту незаконного приобретения и хранения жителем Еревана Артуром Казаряном оружия и боеприпасов, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным отделом административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван по части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА. В тот же день А. Казарян был задержан.
Согласно материалам следствия, его задержали по подозрению в приобретении и ношении пистолета «ВИКИНГ» заводского производства калибра 9мм с нарезным стволом и патронов калибра 9мм /9X19/, которые были обнаружены у него в ходе личного досмотра, произведенного 10 июля 2015 года в центральном отделе Полиции Армении.
По сведениям ИА “ФактИнфо”, Артур Казарян – это Артур Казарян, известный в криминальных кругах под прозвищем «Туй”.