«Կիկեռ» մականվամբ կալանավորը հացադուլ է հայտարարել 07/10/2015   13:33  |  Քրեական խրոնիկոն
Նախկինում 5 անգամ դատապարտված «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի բուժմասում գտնվող «Կիկեռ» մականվամբ կալանավոր Հրաչյա Գևորգյանը երեկվանից հացադուլ է հայտարարել, որի պատճառը, ըստ կալանավորի, իրեն պատշաճ բուժօգնություն չցուցաբերելն է:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը տեղեկացավ ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնից, որտեղից հավելեցին, որ կալանավորը ունի մի շարք առողջական խնդիրներ, գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո և նրան ցուցաբերվում է համապատասխան բուժօգնություն:
Տեղեկացանք նաև, որ ՔԿՀ-ի սոցիալ-իրավաբանները աշխատանքներ են տանում, որպեսզի կալանավորը դադարեցնի հացադուլը:
Նշենք, որ Հրաչյա Գևորգյանը ներկայումս մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 4 հոդվածներով՝ 218-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին,3-րդ, 4-րդ, 7-րդ կետերով,  34-139-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 316-րդ և 182-րդ հոդվածների 1-ին մասերով, իսկ դատական գործը քննվում է 2012թ. մարտից:

Заключенный по кличке “Кикер" объявил голодовку в ереванском УИУ “Нубарашен” 07/10/2015   13:59  |  Криминальная хроника
Ранее пять раз судимый заключенный Грачья Геворкян по кличке “Кикер”, содержащийся в ереванском уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен”, объявил голодовку из-за ненадлежащего, по его словам, оказания медпомощи.
Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщили в отделе по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления минюста Армении. Там же проинформировали, что у заключенного имеются проблемы со здоровьем, он находится под контролем врачей и ему оказывают соответствующую медицинскую помощь.
Агентству стало также известно, что социальные юристы ведомства делают все возможное, чтобы заключенный прекратил голодовку.
Отметим, что Грачье Геворкяну  инкриминируют четыре статьи Уголовного кодекса Армении: пп. 1,4 и 7 ч. 2 ст. 218, ч.1 статьи 34-139, ч. 1 ст. 316 и ч.1 ст.182.