Տարեց տղամարդու հետ իր սեռական հարաբերությունները փաստող լուսանկարները չհրապարակելու դիմաց գումար շորթած աղջիկը կալանավորվել է 07/09/2015   12:16  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ տարեց տղամարդու հետ սեռական հարաբերություն ունեցած և նրանից գումար շորթած երիտասարդ աղջկան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի  3-րդ մասի 2-րդ կետով, իսկ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը և տեղափոխվել «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկ:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, դեռևս նախորդ տարի աշնանը 21-ամյա աղջիկը 64-ամյա տղամարդու հետ, սեփական նախաձեռնությամբ, սեռական հարաբերություններ է ունեցել, որոնք, ինչպես հետագայում է պարզվել, նաև լուսանկարել է, ապա մոր հետ միասին սպառնացել տղամարդուն, որ կհրապարակի այդ լուսանկարները, եթե չտա պահանջված գումարը:
Տղամարդու չափահաս որդին մի քանի ամիս առաջ՝ 2014 թվականի հոկտեմբերին, տվել է պահանջած 2000 ԱՄՆ դոլարը, որի դիմաց մայր ու աղջիկ գրավոր պարտավորվել են ոչնչացնել լուսանկարները, սակայն լուսանկարները չեն ոչնչացրել և 21-ամյա աղջիկը շարունակում է սպառնալ տղամարդուն, թե կհրապարակի լուսանկարներն ու դրանք ցույց կտա նրա ընտանիքի անդամներին՝ այս անգամ արդեն պահանջելով գումարի տասնապատիկը՝ 20 000 ԱՄՆ դոլար:

В Армении молодая девушка, шантажировавшая пожилого мужчину публикацией фотографий с доказательствами их интимной связи, взята под стражу 07/09/2015   13:36  |  Криминальная хроника
В Армении молодая девушка, вымогавшая у пожилого мужчины деньги за непубликацию интимных фотографий с доказательствами их интимной связи, заключена под стражу и доставлена в уголовно-исполнительное учреждение “Абовян”.
По сведениям “ФактИнфо”, ей предъявлено обвинение по пункту 2 части 3 статьи 182 Уголовного кодекса РА.
Как уже ранее сообщало агентство, еще в прошлом году 21-летняя девушка по собственной инициативе вступила в половой контакт с 64-летним мужчиной, который, как впоследствии выяснилось, был заснят на фотокамеру. После этого девушка вместе с матерью стала шантажировать мужчину фотографиями интимного характера.
Мать с дочерью требовали у мужчины и получили $2 тыс., а также дали письменное обещание уничтожить фотографии, однако не сдержали его, продолжая угрожать мужчине публикацией снимков и требуя у него на сей раз $20 тыс.