«ՊԱԶ 762»-ի բաց դռնից կինը ցատկել է, ընկել ասֆալտապատ գետնին ու մահացել. դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 07/08/2015 17:11 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ուղևորի մահ առաջացրած Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելու դեպքի առթիվ:
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության, 2015 թվականի հուլիսի 5-ին՝ ժամը 18:00-ի սահմաններում, Գյումրի-Կրաշեն երթուղին սպասարկող ընկերությանը պատկանող «ՊԱԶ 762» մակնիշի ավտոբուսը Կրաշեն գյուղից ընթացել է դեպի Գյումրի։
Նշված գյուղում ավտոբուսի արգելակները խափանվել են և Կրաշեն գյուղի 3-րդ և 6-րդ փողոցների խաչմերուկին նշված ավտոբուսի ուղևորուհի Ջուլիետա Իսկանդարյանն ընթացքի ժամանակ ավտոբուսի առջևի բաց դռնից ցատկել ու ընկել է ասֆալտապատ գետնին: Ստացած մարմնական վնասվածքներից կինը հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Կատարվում է նախաքննություն: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բազմակողմանի և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

Уголовное дело возбуждено по факту гибели женщины при падении из неисправного автобуса, направлявшегося из Крашена в Гюмри 07/08/2015   17:40  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту гибели женщины, выпрыгнувшей из неисправного автобуса “ПАЗ 762”, курсировавшего из села Крашен в Гюмри, сообщает пресс-служба СК Армении.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета Армении по Ширакской области по признакам части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) УК РА.
Инцидент произошел 5 июля 2015 года, примерно в 18:00 на перекрестке 3-й и 6-й улиц села Крашен Ширакской области Армении.
У автобуса отказали тормоза и на перекрестке 3-й и 6-й улиц села Крашен пассажир Джульетта Искандарян на ходу выпрыгнула из движущегося автобуса и упала на асфальт. От полученных припадении телесных повреждений женщина  скончалась по дороге в больницу.