Հովիկ Աբրահամյանը գյուղնախարարին թույլ չտվեց աճուրդով վաճառել համայնքներին տրված գույքը 07/08/2015 12:02 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն արգելեց աճուրդով վաճառել ՀՀ մարզերին վարձակալության հանձնցված տրակտորները:
Նման որոշման նախագիծ էր ներկայացրել ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը: Նա առաջարկում էր 15 տարի առաջ 10 տարով համայնքներին վարձակալության հանձնված տրակտորները հանել աճուրդի: Ընդ որում, նախ շահագործող համայնքներին առաջարկվում էր տրակտորը գնել 400 000 դրամով, իսկ եթե չգնեն, դրանք հանել վաճառքի՝ աճուրդային կարգով:
«Վարձակալության համար նախատեսված 10 տարին վաղուց անցել է, արդեն 15 տարի է, դրանք շահագործվում են համայնքների կողմից, ինչո՞ւ է նման որոշում կայացվում»,- ասաց վարչապետը՝ հանձնարարելով հարցը ևս մեկ անգամ մանրամասն քննարկել:

Премьер-министр Армении не позволил выставить предоставленное общинам в аренду имущество на торги 07/08/2015   12:56  |  Актуальная тема
Премьер-министр Армении Овик Абраамян на заседании правительства в среду запретил выставлять на торги предоставленные общинам в аренду тракторы.
Соответствующий проект решения представил министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян. Он предлагал выставить на аукцион тракторы, переданные общинам 15 лет назад в аренду сроком на 10 лет. Причем, общинам предлагали купить трактор за 400 тыс. драмов, в случае же отказа - выставить их на торги.
“10 лет аренды уже позади. Они уже 15 лет находятся в пользовании общин, зачем понадобилось принимать такое решение?”, - сказал премьер, поручив еще раз детально изучить вопрос.