Հանդիպում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի՝ Մեծ Բրիտանիայի կառույցի անդամների հետ 07/08/2015   17:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 8-ին Լոնդոնում հանդիպում է ունեցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Մեծ Բրիտանիայի կառույցի անդամների հետ՝ մասնաճյուղի տնօրեն Արմինե Կարապետիի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Բրիտանիայի մասնաճյուղի գործունեությունը՝ ուղղված հայրենիքի շենացմանը, նշելով, որ հիմնադրամի խողովակներով իրականացված ծրագրերը մեծապես նպաստում են Արցախի զարգացման ու զորացման գործին:

Президент НКР обсудил с членами британского филиала Всеармянского фонда "Айастан" реализацию различных программ в Арцахе 07/08/2015 18:44 | Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян встретился 8 июля в Лондоне с членами филиала Всеармянского фонда "Айастан" в Великобритании во главе с руководителем структуры Армине Карапети, сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления различных программ в Арцахе.
Президент Саакян высоко оценил деятельность британского филиала Всеармянского фонда "Айастан", направленную на обустройство родины, отметив, что программы, осуществленные по каналам Фонда, в значительной мере содействуют развитию и усилению Арцаха.