Լարված իրավիճակ կառավարության դիմաց. Ֆիրդուսի խաբված բնակիչները փակել են փողոցը և սպառնում են նստացույց սկսել. 1In.am 07/08/2015 11:57 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
1In.am-ի տեղեկացմամբ՝ Կառավարության շենքի դիմաց լարված իրավիճակ է: Ֆիրդուսի փողոցի խաբված ավելի քան 113 բնակիչները փակել են դեպի Տիգրան Մեծ տանող փողոցը և պահանջում են հանդիպում վարչապետի հետ:
Նրանք փորձում են ներխուժել կառավարության շենք, սակայն անվտանգության աշխատակիցները թույլ չեն տալիս:
Հավաքվածներին է մոտեցել Կառավարության նամակների և դիմում-բողոքների բաժնի պետ Ալեքսանդր Ղազարյանը, սակայն բնակիչները չեն լսում նրան և շարունակում են պահանջել հանդիպում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:

Обманутые жители домов по ул. Фирдуси в Ереване перекрыли улицу и грозят начать сидячий пикет - СМИ 07/08/2015   12:12  |  Актуальная тема
Более 113 обманутых жителей домов по ул. Фирдуса в Ереване перекрыли улицу, ведущую на проспект Тиграна Меца, и требуют встречи с премьер-министром Армении, сообщает 1In.am.
Они пытаются проникнуть в здание правительства, однако сотрудники безопасности не позволяют им войти.
К собравшимся вышел начальник отдела по рассмотрению писем, заявок и жалоб правительства Армении Александр Казарян, однако жители не вняли его увещеваниям и продолжают требовать встречи с премьером.