Հակառակորդի կողմից հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայողի վիճակը նորմալ է գնահատվում 07/06/2015 11:01 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հակառակորդի կողմից հրազենային վիրավորում ստացած 20-ամյա զինծառայողի վիճակը նորմալ է գնահատվում: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ ՊԲ մամլո խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 4-ին` ժամը 01:30-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արսեն Էդուարդի Խաչատրյանը:

Состояние раненного в результате обстрела с азербайджанской стороны военнослужащего АО НКР оценивается как нормальное 07/06/2015   11:24  |  Актуальная тема
Состояние здоровья 20-летнего военнослужащего Армии обороны НКР, раненного в результате обстрела с азербайджанской стороны, оценивается как нормальное. Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь АО НКР Сенор Асратян.
Напомним, 4 июля, примерно в 01:30 на боевом опорном пункте оборонительного участка одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных на северо-восточном направлении, в результате произведенного противником обстрела, огнестрельное ранение получил Арсен Эдуардович Хачатрян 1995 года рождения.