Բարձր կարգի հրդեհավտանգություն՝ հովտային և նախալեռնային շրջաններում 07/06/2015 15:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Ուշադրություն՝ հանրապետության հովտային և նախալեռնային շրջաններում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգություն: Այս մասին հայտնում է Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Իսկ ընդհանրապես անրապետության տարածքում, ըստ օդերևութաբանների կանխատեսումների, հուլիսի 7-ին, 9-11-ին հյուսիսային շրջաններում, 8-ի երեկոյան ժամերին շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ. արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 7-ին էապես չի փոխվի, 8-ին կնվազի 1-2 աստիճանով, 10-ին նույնքան կբարձրանա:
Երևանում հուլիսի 7-ին, 9-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 8-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ. արագությամբ:

МТУЧС Армении предупреждает о пожароопасной ситуации в долинах и предгорьях республики 07/06/2015   16:11  |  Лента новостей
Министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении предупреждает о пожароопасной ситуации в долинах и предгорьях Армении.
Кратковременные дожди с грозами возможны 7-го, а также 9-11 июля в северных районах республики и 8-го июля вечером - в большинстве ее регионов. Во время грозы прогнозируется усиление ветра до 15-20 м/сек.
Ветер будет юго-западным со скоростью 5-10 м/сек.
Температура воздуха 7-го июля не претерпит существенных изменений, а 8-го июля понизится на 1-2 градуса с последующим повышением на столько же.
7-го июля в Ереване ожидается погода без осадков.8-го июля в столице пройдут кратковременные дожди с грозами. Возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.