Ավտովթարի արդյունքում երկու զինծառայող է մահացել 07/06/2015 09:50 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հուլիսի 5-ին` ժամը 01:55-ի սահմաններում, Բերձոր-Ստեփանակերտ ավտոմայրուղու 28-րդ կմ-ում տեղի է ունեցել ճանապարհատրասնպորտային պատահար:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ վթարի արդյունքում մահացել են ՊԲ զինծառայողներ Սասուն Սամվելի Զիրոյանը (ծնվ. 1989թ.) և Մարատ Գրիգորիի Թադևոսյանը (ծնվ. 1987թ.), իսկ Ալիկ Տիգրանի Պետրոսյանը (ծնվ. 1992թ.) և Սարգիս Արարատի Գևորգյանն ստացել են մարմնական վնասվածքներ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակացությունը հայտնում մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Двое военнослужащих погибли в результате ДТП в НКР 07/06/2015   10:44  |  Актуальная тема
Двое военнослужащих погибли в результате ДТП в НКР. Авария произошла в ночь на 5 июля на 28-м километре автотрассы Бердзор-Степанакерт.
Как сообщает пресс-служба Министерства Нагорно-Карабахской Республики, в результате ДТП погибли Сасун Самвелович Зироян(1989 г.р.) и Марат Григорьевич Тадевосян(1987 г.р.), а Алик Тигранович Петросян(1992 г.р.) и Саркис Араратович Геворкян получили телесные повреждения.
Минобороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам, родным и сослуживцам погибших военнослужащих.