Սուրիկ Խաչատրյանի դեմ մահափորձի գործով ձերբակալվածներ կա՞ն 07/03/2015 13:47 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ բացահայտվել է Սուրիկ Խաչատրյանի նկատմամբ մահափորձի գործը: Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում կան ձերբակալվածներ: Թղթակիցը փորձել է տեղեկությունը ճշտել ԱԱԾ լրատվական ծառայությունից, սակայն առայժմ պաշտոնական տեղեկություն ստանալ չի հաջողվել:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 20-ի երեկոյան անհայտ անձինք Սյունիքի մարզի Կապան- Գորիս ավտոճանապարհի վրա կրակոցներ են արձակել Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի «Lexus« մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել էր, կրակոցների պահին ավտոմեքենայում եղել են մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը, նրա օգնականն ու վարորդը:
Կրակահերթից ոչ ոք չէր տուժել, վիրավորներ ևս չեն եղել:
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։
Իսկ օրեր առաջ Գլխավոր դատախազությունը քրեական գործի վարույթի իրականացումը հանձնարարել էր ԱԱԾ քննչական վարչությանը:

В деле о покушении на губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна появились задержанные? 07/03/2015 13:54 | Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, в деле о покушении на губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна появились задержанные. Агентство попыталось уточнить информацию в Службе национальной безопасности Армении, однако получить официальные сведения пока не удалось.
Напомним, неизвестные 20 мая обстреляли “Lexus” губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна. Инцидент произошел на автотрассе Капан-Горис.
В момент стрельбы в машине находились губернатор Сурен Хачатрян, его помощник и водитель.
По данному факту было заведено уголовное дело по статье 34-104(Покушение на убийство) и ч.1 ст/ 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств)УК РА.
Днями ранее Генеральная прокуратура Армении поручила производство по уголовному делу следственному управлению СНБ.