ԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանին հարվածելու գործով նշանակված պատիժը պաշտպանական կողմը խիստ է համարում 07/03/2015   11:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանի առողջությանը դիտավորությամբ թեթև վնաս պատճառելու մեջ մեղադրվող և 1 ամսյա կալանքի դատապարտված Արշակ Սվազյանի պաշտպան Լիանա Բալյանը Վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Արշակ Սվազյանի պաշտպան Լիանա Բալյանը, նշեց նաև, որ Վերաքննիչ դատարանից պահանջել է բեկանել առաջին ատյանի դատարանի դատավճիռը և նշանակել տուգանք՝  50 000 ՀՀ դրամի չափով:
Հիշեցնենք, որ Արշակ Սվազյանը մեղավոր է ճանաչվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 117-րդ հոդվածով և դատապարտվեց 1 ամիս ժամկետով կալանքի, որը նա պետք է կրի արգելանքի վերցնելու օրվանից՝  ՀՀ ԱՆ համապատասխան քրեակատարողական հիմնարկում:
Ըստ մեղադրանքի՝ Արշակ Սվազյանը 11.12.2014թ. ժամը 20:00-ի սահմաններում Երևան քաղաքի Սոսեի փողոցի շքամուտքում բռունցքով հարվածել է ԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանի դեմքին՝ դիտավորությամբ վերջինիս առողջությանը պատճառելով թեթև վնաս:
17:42 18/06/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանի առողջությանը դիտավորությամբ թեթև վնաս պատճառելու մեջ մեղադրվողը դատապարտվեց 1 ամիս կալանքի
16:55 18/06/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանի նկատմամբ բռնության գործով րոպեներ անց կհրապարակվի դատավճիռը
15:18 01/06/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱրամ Մանուկյանին հարվածելու գործը մոտենում է հանգուցալուծմանը
13:45 01/06/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ ԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանին հարվածելու համար դատախազը միջնորդեց կալանք՝ 2 ամիս ժամկետով
17:29 27/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրամ Մանուկյանի նկատմամբ բռնության գործը կքննի դատավորի Լևոն Ավետիսյանը
21:56 25/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրամ Մանուկյանին հարվածելուց հետո փախել էր Վրաստան
21:02 25/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրամ Մանուկյանի ծեծի գործն ուղարկվել է դատարան
17:32 14/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱրամ Մանուկյանի նկատմամբ բռնության գործով նախաքննությունն ավարտվել է
16:35 05/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱրամ Մանուկյանի գործով նշանակվել է կրկնակի դատաբժշկական փորձաքննություն
18:15 29/01/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՍտացվել է Արամ Մանուկյանի նկատմամբ նշանակված դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացությունը

Адвокат осужденного за нападение на депутата парламента Армении Арама Манукяна подала апелляцию на приговор своему подзащитному 07/03/2015 12:48 | Актуальная тема
Адвокат Аршака Свазяна, осужденного к одному месяцу заключения по обвинению в нападении на оппозиционного депутата Национального Собрания Армении Арама Манукяна, подала апелляцию на приговор нижестоящей инстанции.
Адвокат Свазяна - Лиана Балян - в беседе с корреспондентом ИА “Фактинфо” отметила, что требует от Апелляционного суда отменить приговор первой инстанции и назначить штраф в размере 50 тыс. драмов.
Напомним, Аршак Свазян признан виновным в совершении деяния, предусмотренного статьей 117 (Умышленное причинение легкого вреда здоровью)Уголовного кодекса РА, и приговорен к лишению свободы сроком на один месяц.
Согласно материалам дела, Аршак Свазян 11 декабря 2014 года, примерно в 20:00 ударил кулаком по лицу Арама Манукяна, в результате чего здоровью депутата был нанесен легкий вред. Инцидент произошел возле подъезда дома по улице Сосе в Ереване.