«Ո՛չ թալանին»-ը գնում է Գյումրի 07/02/2015 15:53 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ո՛չ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը տարածած հաղորդագրության մեջ հայտնում է, որ հուլիսի 4-ին, ժամը 18:00-ին, Գյումրիի թատերական հրապարակում կազմակերպելու է հանրային քննարկում:
«Քննարկման նպատակը մեր հետագա քայլերի, գործողությունների և միասնական օրակարգի մշակումն է: Ցանկալի է նաև ոլորտին առընչվող մասնագետների՝ տնտեսագետների, իրավաբանների, էներգետիկների և այլն, մասնակցությունը»,- ասված է հայտարարության մեջ:
Հւիշեցնենք, Երևանի Բաղրամյան պողոտայից հեռանալուց հետո «Ոչ թալանին» նախաձեռնությունը նման հայտարարությամբ հանդես եկավ նաև մայրաքաղաքում: Սակայն, քննարկման ընթացքի ու արդյունքների մասին մինչ օրս որևէ հայտարարություն չի արվել:

Гражданская инициатива “Нет грабежу!” едет в Гюмри 07/02/2015 16:18 | Лента новостей
Гражданская инициатива “Нет грабежу!” выступила с заявлением, в котором сообщает о своем намерении организовать публичные обсуждения на Театральной площади в Гюмри.
“Цель дискуссии - выработка дальнейших действий и общей повестки. Желательно также участие в обсуждении экономистов, юристов, энергетиков и других”, - говорится в заявлении.
Напомним, после ухода инициативы “Нет грабежу!’ с ереванского проспекта Баграмяна, движение выступило с аналогичным заявлением и в столице. Однако до сих пор не было сделано ни одного заявления о ходе и итогах переговоров.