«Սանիտեկ»-ին պատճառվել է խոշոր չափի գույքային վնաս. քրեական գործ է հարուցվել 06/29/2015   13:55  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի քննչական վարչության  Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ «Սանիտեկ» ՍՊԸ-ի հայաստանյան մասնաճյուղին առանձնապես խոշոր չափի գույքային վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, ՀՀ Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնից հունիսի 28-ին Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում ստացվել են «Սանիտեկ» ՍՊԸ-ին գույքային վնաս պատճառելու վերաբերյալ ընկերության ներկայացուցիչ Ա.Կարապետյանի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերը։
ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչը, մասնավորապես, գրավոր հաղորդում է ներկայացրել առ այն, որ 2015 թվականի հունիսի 23-ին անհայտ անձը կամ անձինք տարհանել և Երևան քաղաքի Բաղրամյան պողոտա են տեղափոխել Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի տարբեր փողոցներում տեղադրված, «Սանիտեկ» ՍՊԸ-ի հայաստանյան մասնաճյուղին պատկանող թվով 41 աղբամանները, դրանք օգտագործել որպես արգելապատնեշ միջոցներ` այդպիսով ընկերությանը պատճառելով առանձնապես խոշոր չափի գույքային վնաս:
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առկա են քրեական գործ հարուցելու՝ օրենքով նախատեսված առիթ՝ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով  (ուրիշի գույքի դիտավորյալ ոչնչացում, որը պատճառել է առանձնապես խոշոր չափերի վնաս)։
Քրեական գործով որոշում է կայացվել առգրավել Երևան քաղաքի Բաղրամյան փողոցում գտնվող և որպես արգելապատնեշ օգտագործվող, նշված ընկերությանը պատկանող 41 հատ աղբամանները։

Уголовное дело заведено по факту причинения имущественного вреда ООО “Санитек”, которому принадлежат мусорные баки на проспекте Баграмяна 06/29/2015   14:29  |  Актуальная тема
Уголовное дело заведено по факту причинения армянскому представительству компании “Санитек” имущественного вреда в особо крупном размере, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Основанием для возбуждения дела послужило сообщение представителя компании А. Карапетяна, согласно которому неизвестный или неизвестные забрали на проспект Баграмяна принадлежащие армянскому представительству вышеупомянутой компании и установленные на различных улицах ереванского административного района Кентрон мусорные баки в количестве 41 штуки, которые используются в качестве баррикад.
Дело находится в ведении следственного отдела административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления СК по городу Ереван.
“С учетом наличия в материалах делах повода, предусмотренного законом для возбуждения уголовного дела, следственным отделом административных районов Кентрон И Норк-Мараш было возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 3 статьи 185 Уголовного кодекса РА(Умышленные уничтожение или повреждение имущества, причинившие ущерб в особо крупных размерах).Было принято решение изъять используемые на проспекте Баграмяна в качестве баррикад и принадлежащие вышеуказанной компании мусорные баки в количестве 41 штуки.Приведение решения в исполнение поручено соответствующим подразделениям Полиции’”,- говорится в сообщении.